«Жовтень у Жовтні» – це мультидисциплінарний фестиваль з міжнародною конференцією та публічною програмою для широкої аудиторії. Фестиваль спрямований втілити ідеї децентралізації культури, формування культурної ідентичності та розробити методику побудови локальної ідентичності на прикладі Житомира.

ГО «Житомир зроби голосніше» — інституція, яка вже давно працює над змінами у Житомирі: організація фестивалів, навчальні програми, створення медіаресурсу; веде постійну комунікацію з містянами для спільної послідовної роботи над розвитком соціокультурних сфер життя регіону. Цього разу громадська організація ініціювала проект «Жовтень у Жовтні» — житомирський фестиваль сучасної культури.

Фестиваль має на меті перезапустити колишній кінотеатр «Жовтень» як новий культурний центр і закласти фундамент нової культурної інфраструктури Житомирської області. Довгострокові результати проекту полягають у подальшому функціонуванні «Жовтня» як прогресивної інституції, що сприятиме розвитку та змінам у культурному житті Житомира із залученням громадських ініціатив, влади й бізнесу. Фестиваль має стати каталізатором до змін як на локальній території, так і на більш глобальних осередках країни у довготривалій перспективі.
 • Людмила Зубко
  Ініціаторка проекту
  "Жовтень у Жовтні",
  голова ГО "Житомир, зроби голосніше!"
 • Павло Гудімов
  Менеджер культури, куратор, громадській діяч, засновник арт-центру Я Галерея та видавництва Артбук
 • Тетяна Філевська
  Дослідниця українського авангарду, культурна менеджерка, засновниця ГО «Інститут Малевича», програмна менеджерка Українського інституту
 • Катерина Семенюк
  Менеджерка проекту
  "Жовтень у Жовтні"
 • Крістіна Зубко
  Менеджерка проекту
  "Жовтень у Жовтні"
 • Лара Яковенко
  Дизайнерка проекту
  "Жовтень у Жовтні"
 • Наталя Гнатюк
  Юристка проекту,
  компанія LAW NET
 • Жанна Куколевська
  Юристка проекту,
  компанія LAW NET
Організатори фестивалю – Людмила Зубко (ГО «Житомир, зроби голосніше!») в партнерстві з Житомирською міської радою, Житомирською ОДА та арт-центром Я Галерея. Проект підтримується Посольством Нідерландів в Україні та Інститутом Адама Міцкевича. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Організатори фестивалю – Людмила Зубко (ГО «Житомир, зроби голосніше!») в партнерстві з Житомирською міською радою, Житомирською ОДА та арт-центром Я Галерея. Проект підтримується Посольством Нідерландів в Україні та Інститутом Адама Міцкевича. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Кінотеатр «Жовтень»
Житомир, майдан Сергія Корольова, 14